Amman, Jerash- 1. nap

Délelőtt megérkeztünk Ammanba, a reptéren várt ránk a helyi idegenvezetőnk, aki nagy meglepetésünkre beszél magyarul. Magyarországon tanult és volt egy magyar felesége is, így egész jól elsajátította a nyelvünket. Na de azért nem annyira, hogy kifinomult idegenvezetői stílusban, összetett mondatokban tudjon magyarul beszélni. Igazából nagyon nehéz őt érteni, a mi idegenvezetőnk össze szokta foglalni, amit mond. A fővárosban, Ammanban egy percet se töltöttünk, a reptéren beszálltunk a bérelt buszunkba és mentünk is  Jerashba, ami Jordánia legfontosabb római kori romvárosa. Ez is UNESCO Világörökség javaslati listáján található komplexum. Számomra elképesztő volt, hogy kb. egy 20ezer fős, majdnem 2000 éves város egész jó állapotban megmaradt romjait láthattuk. Gyönyörű állapotban megmaradt templomok, diadalívek, színházak láthatóak is. Itt bóklásztunk a 2000 éves romok között és szívtuk magunkba Jerash egyedülálló hangulatát.
A helyi árusok úgy próbálták felhívni a figyelmünket az árujukra, hogy elkérték a telefonunkat és érdekes képeket készítettek rólunk. Persze kértek utána egy kis zsét, ami nem volt, mert váltani nem volt még lehetőségünk, de nem haragudtak meg miatta.

Idegenvezetőnk lelkesen, de végtelenül egyszerűen mesélt a városról. Kb. ilyesmi: Ez itt nagyon régi város, i.sz.2. század, volt gazdag, tudod, régen kereskedelem, itt, csomópont, gazdag. Na. Mutatok vmit, egy színházat, ami ott fent lesz, amibe ha beléptek, azt mondjátok, hogy wow. Egyébként tényleg, a kis színház ilyen volt. Nagyon meredeken voltak a nézőknek a padok, de fantasztikus fentről belátni az egész színházat. 

Ezután végre eljutottunk egy étterembe, amit a helyi idegenvezetőnk, Rafi javasolt. Svédasztalos kaja volt, nagyon finom volt minden. Kedvenc volt a paradicsomos padlizsán “pörkölt” féleség, a padlizsán vastag, húsos, szaftos volt. 

Ezután elfoglaltuk szállásunkat Madabában, ami egy végtelen egyszerű klasszikus arab hotel volt.